Penguin 2.1

4.10.2013 – 22:50 našeho času Matt Cutts potvrdil vypuštění již páté aktualizace algoritmu Penguin s názvem Penguin 2.1. Další z vylepšení zvířátek by mělo zasáhnout cca. 1 % vyhledávání a znepříjemnit tak život mnoha black/grey hat linkbuilderům a „SEO optimalizátorům“.

 

Získané zkušenosti

  1. Potvrzení (na několik případech) tolik řešené myšlenky ohledně možnosti odstranění algoritmické penalizace při aktualizaci algoritmu. Z noci na dnešek potvrzeno nárůst pozic na mnohačetné fráze několika algoritmicky postižených klientů.
  2. U některých manuálně postižených klientů se i přes nepotvrzené odstranění manuální penalizace projevil s nástupem Penguin 2.1 pohyb pozic a to v mnoha případech směrem vzhůru. Měla tedy aktualizace vliv na vyhodnocování dopadů postižení? Nebo je to pouze indikace k podání žádosti o znovuposouzení webu?

Závěrem

Aktualizace se stala příležitostí pro odstranění algoritmické penalizace mnoha postiženým webovým stránkám. Pro ty, kteří se nestihli s problémy svého webu poprat mám bohužel špatnou zprávu – pár měsíců si zase počkáte, než bude další update. Google nám ti opět dává vědět, že válka pokračuje.

Zajímavé je, že stále na pěknou řádku hledaných dotazů nalézám absolutně duplicitní, nepřínosný obsah nebo extrémně nepřirozený odkazový profil a Mattovy odpověďi na dotazy, typu „Well, that’s a great question“, při kterých můžete po této frázi video zavřít, pochopení moc nepomáhají. Mno, snad se do budoucna situace zlepší, držím palce…

 


P.S.: Zajímavost na konec – všiml jsem si zajímavého nárůstu pozic u webových stránek, které v odkazovém profilu obsahují alespoň částečné (ne minimální) zastoupení nofollow odkazů. Náhoda? Že by nějaká nová případová studie?

Další zdroje informující o Penguin 2.1:

  1. http://blog.bloxxter.cz/probehla-aktualizace-algoritmu-penguin-s-verzi-2-1/
  2. http://wriper.sk/zase-to-google-dojebal/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *