Google (může) penalizovat další z největších Link Networks – Ghost Rank 2.0

Google v posledních letech penalizoval mnoho sítí odkazů. I přesto zůstávají poslední mohykáni, kteří tuto strategii budování odkazového profilu stále rozvíjejí, a snaží se zůstat krok před fulltextovými vyhledávači. Ale každá bitva má svého konce a od začátku roku 2013 se Google rozhodl rázně zakročit proti největším hráčům této black hat metodiky.

Co jsou link networks (sítě odkazů)?

Síť odkazů je skupina stránek, které jsou mezi sebou ve spojení. Mohou mít jednoho nebo i více majitelů a často používají určité označení (badge určující síť, patičku, jednoznačně určující vzor,…). Takové sítě nabízí své služby typu: „Zaplaťte a zařídíme vám X takových a takových odkazů z tématických webů s PR vyšším než…“. To se samozřejmě Google nelíbí a od minulého roku se proti takovým praktikám důrazně vymezuje.

Co se stalo?

Jedním z příkladů mohlo být postižení BuildMyRank.com nebo SAPE.
Na konci září začali pronikat ven zprávy, že Google nejspíše penalizuje další z největších sítí odkazů – Ghost Rank 2.0.

Co nám to naznačuje?

Google se nebude s odkazovými sítěmi párat! K identifikaci mu stačí buď nalézt podobnost mezi weby nebo si zakoupit pár odkazů a zjistit, které domény do sítě patří a proti nim zasáhnout.
Proto pokud na některou z následujících otázek odpovíte ano, doporučuji se nad svými kroky zamyslet a pokusit se takové odkazy odstranit:

  1. Koupil jsem balíček odkazů, slibujících ranky nad určitou mez?
  2. Koupil jsem konkrétní počet odkazů/PR článků/registrací do katalogů?
  3. Došlo v mém odkazovém profilu při spolupráci s linkbuilderem ke skokovému nárůstu odkazujících domén a nevím proč? [spíše zamyšlení]

That’s all folks!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *