50 tipů na zpětné odkazy – recenze ebooku Michala Kubíčka

50 tipů na zpětné odkazy
50 tipů na zpětné odkazy

Když jsem cca. před týdnem dostal zdarma od Michala Kubíčka jeho ebook 50 tipů na zpětné odkazy, radostí jsem si povyskočil. Konečně nová literatura ohledně linkbuildingu!

Moje původní představa o obsahu byla jednoduchá – další výpis tipů na odkazy, pouze sepsán do ebooku. Podobných listů tipů na odkazy najdete na internetu hromady.

O to více jsem byl ale překvapený, když jsem ebook dočetl a zjistil, že jsem se na počátku mýlil.

Obsah

Michal začíná knihu FAQ ohledně linkbuildingu, což hodnotím kladně. S podobnými otázkami se setkávám poměrně často a jsem rád, že se nebudu muset ke každé „blbině“ opět rozepisovat do mailu.

Ve druhé, hlavní části, se dostáváte k jednotlivým tipům, jejich popisu a bližším informacím. Krom základních metod a možností, které by Vás k nim nenapadli, se v této části setkáte i s méně známými a přesto účinnými způsoby k získání odkazů.

Největším překvapením a zároveň zkušeností pro mne byla závěrečná část, věnovaná off-line linkbuildingu. Michal zde popisuje na příkladech některé úspěšné(především zahraniční) metody, které pomohli webům získat návštěvníky za pomoci zobrazení odkazu mimo internet.

Celkové hodnocení

Ebook doporučuji přečíst jak každému linkbuilderovi, tak komukoli, kdo se v prostředí online marketingu pohybuje. V knize naleznete zajímavé metody získávání relevantních zmínek o Vašem businessu a získáte tak inspiraci k možnostem rozvoje svého businessu.

Co mi ale na českém a zároveň zahraničním trhu stále trochu chybí je kvalitní kniha, zaměřená obecně na linkbuilding. Z dosavadních přečtených mohu doporučit pouze Secrets successful link building či publikaci How to train linkbuilder od SEOMoz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *