6Úno

10 tipů na kvalitní zpětné odkazy

Link building computer

10 tipů pro kvalitní link buidling

V dnešním článků se podíváme na 10 taktik k úspěšnému budování odkazů a propagaci webu, tak žádné plky okolo a hurá na to:

1. Diskuze & Komentáře

Diskuzní fóra jsou jedním z nejrozsáhlejších míst pro získání zpětného odkazu a zároveň skvělým způsobem propagace webu. Navštěvované diskuze mohou přinést velmi kvalitní traffic, či alespoň zvědavce, kterým se Váš brand dostane do povědomí.

Diskuze jsou především nástrojem propagace webu, ne pouze budování zpětných odkazů, proto dbejte na přínos Vašeho příspěvku do diskuzí a vyvarujte se zbytečného spamu.

  Tipy & Triky

 • Piš jako člověk, ne jako stroj!!!
 • Nepropaguj značku vždy přímou formou.
 • Snaž se, aby byl příspěvěk opravdu prospěšný zúčastněným diskuze.
 • Zadej do vyhledávače site:blueboard.cz/knihy/ Vaše_fráze. Vyjedou Vám veškeré knihy návštěv, které obsahují danou frázi seřazeny dle relevance.
 • Stejný trik lze provést s:
   site:http://www.weblight.cz/book/
   site:http://vsevjednom.cz/ guestbook
   site:http://www.maxsite.cz/ návštěvní

2. Guest blogging

Guest blogging nebo také guest posting je speciální formou blogování, při které nepíšete pro vlastní web, ale článek přínosný jinému blogu. Po dohodě s vlastníkem dojde umístěn. Pro vlastníka de jedná o landing page a pro Vás o zpětný odkaz – jde tedy o oboustranně výhodnou spolupráci.

V ČR prozatím žádný web zprostředkovávající tuto formu budování zpětných odkazů neexistuje, budete proto muset bloggery či magazíny oslovovat osobně. Mezi zahraniční příklady funkčnosti tohoto konceptu bych uvedl MyBlogGuest či GuestBlogging

3. In-textová reklama

Prozatím nedostatečně rozvinutá forma budování odkazů, která ale svou formou a silou doufám brzy začne fungovat i v České Republice. Jde o umístění odkazů, např. v blogu, magazínu či fóru, do konkrétních frází. To znamená, že odkaz se nezobrazí v patičce, ani sidebaru, ale přímo v textu pokud přesně souhlasí s frází, která mu byla systémem zadána.

Nástrojů pro tvorbu těchto odkazů je mnoho… Např. pro WordPress jde o plugin Internal link building.

4. RSS agregátory

RSS Agregátory jsou vhodné pouze pro blogy, magazíny nebo častěji aktualizované stránky. Pokud píšete zajímavé články, může být RSS agregátor zajímavým zdrojem návštěvnosti.

5. PPP aneb Pay Per Post

Pay per post neboli placení za články. Pouze v jednoduchosti – existují dvě možnosti. Buď oslovíte bloggera, zda by za menší peníz nenapsal článek o určitém produktu/službu/firmě/…, ve kterém by uvedl odkaz na Váš web nebo využijete hojně používané nástroje, jakými jsou např. PlaCla nebo PostsGenius.

6. Poradny

Poradenské weby jsou skvělou příležitostí k tvorbě odkazů a zároveň upozornění na vlastní web. Najděte dotazy, které zodpovídá Váš web a odkažte se na něj. Nebo se optejte na zkušenosti se zbožím z Vašeho e-shopu. Možností je mnoho, fantazii se meze nekladou.

7. Záložkovací služby

Umístěním článku/webu do záložek poskytnete návštěvníkům záložkovací služby informaci o Vašich webových stránkách a získáte tak zdarma zpětný odkaz. Bohužel pokud nepůjde o zajímavý nebo virálně šiřitelný obsah, málokdy přinese vůbec nějakou návštěvnost.

Při tvorbě záložek dávejte pozor na způsob oslovení komunity na daném systému. Důležité je vytvořit originální a poutavou záložku, která přiměje uživatele kliknout.

8. Linkbaiting

Bezkonkurenčně nejlepší forma budování zpětných odkazů. Vytvoříte zajímavý či dobře šiřitelný obsah, na který začnou návštěvníci samotní odkazovat nebo jej šířit.

  Tipy k zajímavým článkům

 • Článek rozpoutávající diskuze
 • Útočný článek na známou osobu
 • Humorný článek/obrázek
 • Něco velmi užitečného pro určitý obor

9. Placené / Vyměněné odkazy

Výměna či nákup zpětných odkazů patří mezi nejstarší a také nejpoužívanější metody budování zpětných odkazů. Přestože fulltextové vyhledávače proti takovýmto praktikám bojují, jedná se o rychlý a nenáročný rozvoj linkového profilu webu.

10. Nepoužívané weby

Našli jste někde na internetu starý, nepoužívaný blog či web tematicky související s cílením Vaší link buildingové strategie? Proč se prostě nezkusit optat majitele stránek, zda je nechce za menší částku prodat? Získáte tak kvalitní odkaz z relevantního webu s minimální námahou a investicí!

Pokud se vám článek líbil, sdílejte ho

Autor Filip Podstavec

Online advertising manager, specializující se na #linkbuilding | Šaman a mág při odpuzování černobílých Google zvířat | Příležitostný workoholik

komentářů 17

 1. Moc pěkný článek, popravdě jsem myslel, že se dají dělat zpětný odkazy jen přes katalogy..děkuji 😉 Mimojiné využiju tvůj první bod a kolonky website si dám svůj web 🙂

 2. Pěkně napsané. Už váš (tvůj) komentář na mých stránkách předpovídal, že vaše (tvoje) stránky budou dobře psané. Chtěl jsem za věcný komentář poděkovat.

 3. www.kominik-abraham.cz

  Dobrá rada nad zlato.

 4. Jen bych upozornil na fakt, že minimálně Google to myslí s nulovou tolerancí nákupu zpětných odkazů opravdu vážně, viz. letošní zátah…

 5. děkuji za přínosný článek, hned ho na sdílím na G+ přátelům 😉

 6. Pěkný seznam, děkuji za všechny. Určitě pomůže spoustě lidí, včetně mě: Dík

 7. Děkuji za stručné a výstižné vysvětlení. V.

 8. Díky za zajímavý článek

 9. Děkuji za poučný článek, chci se zeptat, jak je to s penalizací nákupu zpětných odkazů na googlu v současné době? Děkuji za odpověď

 10. Proč se ptám. Web, který je v mém oboru v googlu na 1. místě jich má nakoupeno 6000 a žádnou penalizaci zjevně nemá.

 11. taky děkuji moc za rady, máte tu spoustu zajímavého čtení

 12. Zdenek Musil

  Bylo by zajímavé tento článek hodit do současné doby, co platí co neplatí, jaké jsou nové možnosti… Určitě by to zajímalo nejen mě 🙂

 13. Pěkný článek a hodně použitelných informací. Díky a ať se daří. H.

 14. Velice inspirujici clanek, aktualne se chceme zamerit na vylepseni SEO v nasem eshopu a linkbuilding je jedna z klicovych oblasti.

 15. Zajímavý článek, ovšem budování kvalitních odkazů není sranda 🙁

 16. vdaka za clanok aj cely blog.. je tu vela kvalinych informacii 🙂

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude zobrazen. Potřebná pole jsou označena *

*

© Copyright 2014, All Rights Reserved